Úspešný sponzorský beh

Úspešný sponzorský beh

Sponzorský beh, ktorý sa konal 2. júla v rámci Misijnej konferencie vo Švajčiarsku v Rossau ZH, bol veľkým úspechom: pri slnečnom počasí sa 55 bežkýň a bežcov vo veku 7 až 72 rokov vydalo na trať a bežali pol hodiny. Vyzbieralo sa viac ako 35 000 CHF (36 000 eur).

 

Z finančného výsledku sa veľmi tešíme. Minimálne tak isto dôležitá bola aj veselá nálada a tímový duch bežcov zo Švajčiarska, Nemecka, Slovenska a z Afriky. Početní diváci lemovali 500 metrov dlhý okruh a povzbudzovali bežcov. Záhradná hadica a vodná sprcha zabezpečili nutné schladenie. Ale obrázky povedia viac ako 1000 slov. Nasledujúce video vám v dvoch minútach dovolí nahliadnuť do výbornej atmosféry, ktorá počas sponzorského behu vládla:

 

 

Výťažok bude využitý v prospech mierovej práce v Etiópii, Egypte, Demokratickej republike Kongo a Tanzánii. Tieto projekty sú obzvlášť dôležité, pretože mier je základom pre úspešnú rozvojovú spoluprácu. Naši spolupracovníci a partneri v Afrike by chceli – podľa vzoru Ježiša Krista – znepriateleným skupinám ukázať cestu k zmiereniu a prispieť k pokojnejšiemu spolunažívaniu.