Podporte Centrum Panzi

Podporte Centrum Panzi

Milí priatelia Misie na Níle,

na začiatku decembra sme Vám dali do pozornosti možnosť podporiť rozvíjajúce sa Centrum Panzi prostredníctvom stránky Donio.sk v projekte:

Dajme šancu a nádej znevýhodneným ľuďom v krajinách tretieho sveta

Chceme sa Vám z celého srdca poďakovať za Vašu účasť a podporu! Spoločne sa nám podarilo vyzbierať 1830 eur. Tieto financie budú použité na pokrytie nákladov na vzdelávanie učňov vo Vzdelávacom centre Panzi.

Viac informácií nájdete v článku nižšie, ktorým sme túto kampaň odštartovali…

 


 

Pozrite si krátke video o našej práci v Bukavu, vo Východnom Kongu, a zvážte možnosť finančne podporiť tento projekt:


Podporiť nás môžete cez stránku Donio.sk
vo výzve: Dajme šancu a nádej znevýhodneným ľuďom v krajinách tretieho sveta

Peniaze z tejto kampane budú použité na zabezpečenie trojročného vzdelávania pre 10 študentov v Centre Panzi.

Srdečne ďakujeme za každý príspevok!

 

Centrum Panzi sa rozširuje

Na východe Demokratickej republiky Kongo vládne extrémna chudoba. Mladí ľudia nemajú takmer žiadnu perspektívu. Mnohí sú nezamestnaní, niektorí spadnú do kriminality. Čo sa dá proti tomu robiť?

Od roku 2002 sa v Centre Panzi v Bukavu (Východné Kongo) vzdelávajú krajčírky a stolári. Teraz k tomu pribudnú nové povolania – aby ešte viac mladých ľudí mohlo nájsť východisko z chudoby.

Samostatnosť namiesto závislosti
Pomoc je vtedy dlhodobo udržateľná, keď nevedie k nezdravej závislosti, ale k samostatnosti. Vo Vzdelávacom centre Panzi sa vyučia mladé ženy a muži počas troch rokov solídnemu remeslu. Potom sa stanú žiadanými remeselníkmi. Mnohí sa osamostatnia, otvoria si vlastný ateliér alebo dielňu. Často sa niekoľkí stolári spoja a založia si s jednoduchými prostriedkami malé podnikanie.

5 eur na deň
Zhruba 5 eur pokryje náklady na vzdelávanie jedného učňa na jeden deň. Centrum Panzi doteraz poskytlo viac ako 100 učňovských miest. Aby si ešte viac Konžanov mohlo zarobiť na živobytie solídnou prácou, pribudnú dva ďalšie učebné smery: automechanik a murár.

Pomôžete nám s nákladmi, ktoré sú spojené s týmto rozšírením ?

Oáza nádeje už 20 rokov
Už 20 rokov je Centrum Panzi oázou pokoja a nádeje vo vojnou zmietanom Kongu. S novým vzdelávaním za murára a automechanika chceme ešte viac mladým ľuďom pomôcť nájsť perspektívu pre ich život. K tomu potrebujeme Vašu pomoc.

„Predtým nám chýbalo všetko. Vďaka vyučeniu za krajčírku v centre Panzi mám dobrý príjem a môžem uživiť moje štyri deti.“
– Masense, Absoventka 2020