Hojne navštevovaná výročná slávnosť v Berne

Hojne navštevovaná výročná slávnosť v Berne

Čo nás skutočne teší

“Ste spokojní? Spokojní so sebou samým, so svojou minulosťou, prostredím, či pozíciou v zamestnaní?” Touto otázkou uviedol svoju kázeň na sviatočných bohoslužbách Alfred Aebersold, farár na dôchodku a viceprezident Misie na Níle. Poukázal na to, v akom blahobyte väčšina z nás žije: plná chladnička, skriňa plná oblečenia, strecha nad hlavou a posteľ na spanie – tieto zdanlivo samozrejmé veci sú pre mnohých ľudí vo svete luxusom. Blahobyt však nie je v žiadnom prípade zárukou spokojnosti. Ako Aebersold ďalej uviedol: skutočná spokojnosť, ktorá nezávisí od vírusu covid-19 alebo od našich dovolenkových plánov, musí byť spojená s Bohom pokoja. Vtedy budeme na správnej ceste.

V historickom kostole v Bolligene sa zhromaždilo okolo 120 návštevníkov, vrátane mnohých nových tvárí. Predajný stánok s výrobkami z Afriky, ktorý stál pred modlitebňou, sa tešil hojnej návštevnosti už pred oficiálnym začiatkom slávnosti.

 

Pohľady do práce Misie na Níle v Etiópii

Po bohoslužbách, ktoré viedla farárka Christine Schmid z Bolligenu, dostala slovo Tabea Roth, spolupracovníčka na klinike Walga. V zborovom dome za sprievodu obrázkov informovala o medicínskej práci na etiópskom vidieku. Vedúci tamojšieho tímu kladie dôraz na to, aby bolo o každú pacientku a každého pacienta postarané s rešpektom a úctou, pretože: “Práve chorí veľmi potrebujú priateľské zaobchádzanie.”

Therese Ramseier, zodpovedná za kvalitu v centre Misrach, v Addis Abebe, hovorila o Girmovi, ktorý už dlhé roky pracuje v tomto vzdelávacom centre pre ľudí s postihnutím. Tento vedúci oddelenia, kde sa viažu kefy, nedovolil svojmu vlastnému postihnutiu, aby mu zabránilo v preberaní stále väčšej zodpovednosti. Svoje povinnosti vedúceho pracovníka si plní všade, kde je to potrebné, a pri tom z neho vyžaruje veľká spokojnosť.

 

Veľa hostí

Záver akcie tvoril obed a stánok s koláčmi. Pri rozlúčke človek videl samé spokojné tváre. Opäť sa ukázalo, že napriek alebo možno práve kvôli korone je dopyt po osobných stretnutiach naozaj veľký.