Dôležitá informácia k štrikovaniu!

Dôležitá informácia k štrikovaniu!

Milé sestry, ktoré usilovne štrikujete! 

Musíme sa s Vami podeliť o dôležitú správu zo Švajčiarskej centrály: na dobu neurčitú sa pozastavuje zber štrikovaného oblečenia pre Afriku. (Oblečenie, ktoré máte v tejto chvíli – polovica septembra 2023 – už uštrikované, nám ešte môžete doručiť.)

Naďalej budeme brať len veľké deky pre dospelých v rozmere 120 x 200 cm. Ďakujeme za pochopenie!

 

Má to viacero dôvodov:

  • V Sudáne už dlhší čas zúri občianska vojna a nie je možné posielať tam akékoľvek zásielky.
  • Najbližšia zásielka do Konga je naplánovaná až na jar 2025 a máme na ňu dostatok zásob v našom sklade.
  • Mimo kontajnerových zásielok môžeme pri našich cestách brať len veľmi malé množstvo pleteného tovaru v našich kufroch.
  • A je tu aj fakt, že po štrikovaných veciach už nie je taký dopyt, ako bol pred 20 alebo 30 rokmi. Ani v Afrike sa čas nezastavil. Vo všeobecnosti sa celá rozvojová spolupráca vyvíja tým smerom, že z Európy sa do Afriky dodáva menej materiálu ako v minulosti. Viaceré veci sú dnes už dostupné priamo na mieste a nedáva zmysel platiť veľké náklady za dopravu.

 

Samozrejme, aj naďalej potrebujeme a vážime si Vašu podporu na modlitbách. Je to veľmi dôležitá služba, bez ktorej žiadne misijné dielo nemôže fungovať! Budeme Vám aj naďalej posielať modlitebné listy, v ktorých nájdete aktuálne podnety na modlitby, a tiež časopis Pramene. Ak tieto veci ešte neodoberáte a chceli by ste, kontaktujte nás na našej mailovej adrese: misiananile@nilemail.org

Viac si o tom môžete pozrieť aj na našom webe v sekcii Modlitba a Publikácie.

Čo sa týka štrikovania, možno by ste mohli štrikované veci predávať tu na Slovensku a finančný výťažok venovať Misii na Níle? A možno Vám Pán Boh dá na srdce iné spôsoby, ako podporiť našu prácu v Afrike… Ak by ste mali nejaký konkrétny nápad, určite si ho radi vypočujeme a spoločne prekonzultujeme.

Ešte raz zo srdca ďakujeme za nespočetné množstvo svetríkov, vestičiek, čapíc, či papučiek… ktoré ste doteraz s láskou pripravili a darovali núdznym deťom a dospelým v Afrike!