Dobrá správa v rádiu

Dobrá správa v rádiu

Tanzánia: nedeľná škola v rádiu

Misia na Níle podporuje prácu nedeľných škôl v Tanzánii. S príchodom pandémie však väčšina detí zo strachu z nakazenia prestala nedeľné školy navštevovať, hoci ich organizovanie zatiaľ nebolo zakázané. A tak vyvstala otázka: Ako sa budú biblické príbehy v tomto krízovom čase aj naďalej dostávať k deťom?

 

Úspešné pilotné vysielanie

V meste Arusha, kde sa objavili prvé prípady ochorenia covid-19, spolupracovníci rozniesli knihy s biblickými príbehmi do rodín detí, ktoré predtým navštevovali nedeľnú školu. No rýchlo sa ukázalo, že toto by bola drahá záležitosť. A tak sa v hlave koordinátora Misie na Níle v Tanzánii, farára Michela Tshibasu, zrodil nápad rádiového vysielania.

Vďaka kontaktu s rozhlasovou stanicou “Rádio Joy” v Kigome bolo možné veľmi rýchlo spustiť sériu pilotných programov s názvom “Nedeľná škola v tvojej izbe”. Lokálny vysielač vysiela aj do susedných krajín Burundi a DR Kongo. Táto spádová oblasť zahŕňa dokopy takmer 4 milióny ľudí.

 

Práca pokračuje

Angažovaný tím učiteľov a učiteliek nedeľných škôl zostavil štyri pilotné vysielania. Radostný mix príbehov, piesní a diskusií vyvolal pozitívnu odozvu. Rozhlasová stanica ako bonus odvysielala piate vysielanie zdarma. Avšak potom nastala otázka, ako ďalej. Rýchlo sme mali jasno: túto šancu – prinášať ľuďom dobrú správu – si nesmieme nechať ujsť, aj keď vzniknuté náklady neboli zahrnuté v ročnom rozpočte. Minimálne do konca roka pôjde detské vysielanie nedeľu čo nedeľu do éteru.

 

Správa na Life Channel

O vysielaní nedeľnej školy v krátkosti informovala aj rozhlasová stanica Life Channel. V krátkom interview predstavil túto prácu Michael Böttiger, zastupujúci obchodný riaditeľ Misie na Níle.

Vysielanie si môžete vypočuť tu:
https://lifechannel.ch/leben/gesellschaft/weltweit/tansania-sonntagsschule-im-radio/

Chceli by ste prispieť k tomu, aby deti v Tanzánii mohli aj naďalej počúvať prostredníctvom rádia biblické príbehy? Suma 110 EUR pokryje náklady na jedno polhodinové vysielanie. V prípade Vášho záujmu nájdete potrebné informácie v rubrike: Podporte nás. Ďakujeme!