Detské priania

V našej tohtoročnej vianočnej zbierke stoja v centre pozornosti deti. Preto sme sa spýtali dievčat a chlapcov v piatich krajinách, aké priania si spájajú s Vianocami. Tu sú niektoré z ich odpovedí:

 

  • Teším sa na jahody, ktoré jeme na Vianoce, lebo u nás je v zime čas jahôd! Feda, 4 roky, Egypt
  • Prajem si, aby moji rodičia mohli kúpiť dostatok ryže a mäsa na správne sviatočné jedlo. Anna, 8 rokov, Tanzánia
  • V Južnom Sudáne som videl, ako sa ľudia navzájom zabíjajú. Prial by som si koniec bojov. Ja osobne by som chcel na Vianoce pomôcť tým, ktorým sa vodí horšie ako mne, chcel by som sa s nimi podeliť o moje oblečenie a dať im aj trochu peňazí. John, 13 rokov, Sudán
  • Prajem si, aby sme kvôli korone nemuseli Vianoce sláviť sami, ale aby sme mohli navštíviť starých rodičov. Julius, 10 rokov, Švajčiarsko

 


Darovať budúcnosť – pomáhať deťom – vzbudzovať vieru


Mier v krajine, strecha nad hlavou či dostatok peňazí na teplé jedlo je pre mnoho detí v Afrike všetko iné, len nie samozrejmosť. Ako Misia na Níle sa im snažíme pomáhať v štyroch oblastiach našej práce: vzdelávanie, výživa, zdravie a podpora mieru.

Napríklad…

  • na jednotke intenzívnej starostlivosti Nílskej nemocnice sa snažíme čo najlepšie postarať o predčasne narodené deti, ktoré by inak mali len malú šancu na prežitie.
  • školopovinným deťom v Eritrei ponúkame solídne vzdelanie a duchovný základ pre ich život.
  • klinika Abu Rof v Sudáne podáva podvyživeným deťom terapeutické mlieko, pokým nedosiahnu normálnu váhu.

 

Ďalšie informácie k týmto projektom nájdete v našom letáku: Darovať budúcnosť – pomáhať deťom – vzbudzovať vieru (zatiaľ len v nemčine – viď obrázky nižšie).

Naša práca je financovaná takmer výlučne z darov. Chcete sa stať súčasťou nášho “vianočného príbehu”, ktorý trvá počas celého roku? Sumou 75 EUR umožníte napríklad jednému dieťaťu v Eritrei školskú dochádzku na jeden celý rok!

Peniaze však nie sú všetko: rovnako potrebujeme aj ľudí, ktorí sa za nás a našu prácu modlia, ktorí prakticky pomáhajú s balením zásielok, alebo tých, ktorí sa nechajú povolať do služby v Afrike. Každý muž a každá žena sú vítaní…

Ak máš túžbu zapojiť sa do misijnej práce, niekoľko možností nájdeš na našom webe v rubrike: Naša ponuka.