Balíčky sa vydávajú na cestu

Balíčky sa vydávajú na cestu

Každý rok vyzbierajú štyri kresťanské charitatívne organizácie (Ostmission, AVC, HMK, Licht im Osten) okolo 100.000 vianočných balíčkov pre znevýhodnených ľudí vo východnej Európe. V balíčkoch sú potraviny, potreby pre domácnosť, hygienické potreby a tiež hračky. Viac ako 30 kamiónov transportuje balíčky do Bulharska, Rumunska, Srbska, Moldavska a ďalších krajín.

 

Pre nás každodenné veci, pre iných vzácnosť

Počas vianočných sviatkov sú balíčky odovzdávané rodinám v núdzi, chudobným dôchodcom, deťom v školách a domovoch, a tiež ľuďom s postihnutím. Balíčky sú pre nich ako svetielko nádeje do ťažkých všedných dní. Radosť z cenností ako napr. čokoláda, sušienky, káva, ale aj zo základných potravín ako cestoviny alebo cukor, je obrovská!

 

Prečo to robíme?

Počkajte – východná Európa? Misia na Níle je predsa činná v Afrike?! To je pravda. Ale akciu “Vianočný balíček” považujeme za výbornú vec a doteraz sme ešte v Knonau, kde je naše sídlo, nemali zberné miesto. Povedali sme si, že sme beztak celý deň na mieste a máme dostatok skladových priestorov – prečo popri našej činnosti nepozbierať zopár balíčkov? Ako sme povedali, tak sa aj stalo. Vyzbieralo sa 52 balíčkov – na prvý raz pekný výsledok, ale určite je tu ešte priestor na rast…

 

Cez Baar do východnej Európy

V piatok 20. novembra sme cenný tovar priniesli do mesta Baar, na regionálnu základňu kampane “Vianočný balíček”. O tri dni neskôr ich tu vyzdvihlo nákladné auto. Už čoskoro urobia radosť deťom aj dospelým v jednej z deviatich východoeurópskych krajín, ktoré sú do kampane zahrnuté.

Srdečne ďakujeme všetkým tvorcom balíčkov, ktorí nás pri tejto premiére podporili!

 

Popis obrázkov:
1. Nakladanie v Knonau.
2. Nakladanie v Knonau.
3. Balíčky v sklade.
4. Vykladanie balíčkov – Baar.
5. Vianočné balíčky – Baar.
6. Vlad má nové rukavice a čapicu.
7. Moldavsko, Oleg.
8. Bulharská dôchodkyňa.
9. Bulharský dôchodca.
10. Moldavsko, balíčky v dennom centre.
11. Moldavsko, šťastný manželský pár.