Zažite Afriku na vlastnej koži

Zažite Afriku na vlastnej koži
Zažite Afriku na vlastnej koži – s našimi skupinovými cestami

Po prestávke kvôli covidu, sa naša sprievodkyňa Beatrice Hauser veľmi teší, že zainteresovaným priateľom MN priblíži projekty nielen prostredníctvom prednášok, ale aj priamo na mieste.

Uplynulo asi dva a pol roka, odkedy Beatrice Hauser naposledy smela sprevádzať cestovnú skupinu do Afriky. Teraz nabrala odvahu a pustila sa do plánovania hneď troch ciest.

December 2022: Egypt
Ešte v tomto roku je na programe Egypt s Nílskou nemocnicou v Hornom Egypte, ktorú podporuje Misia na Níle. Spoznajte osobne spolupracovníkov a zažite, čo zažívajú oni počas bežného dňa. Ponorte sa do fascinujúcej krajiny, ktorá zohrala dôležitú úlohu aj v biblickej histórii. Zastávky počas týždňovej cesty budú: Káhira, Luxor, Naqada, Qena a Hurghada.

Január/február 2023: Etiópia
Etiópia, krajina na Africkom rohu s rozmanitou flórou a faunou, fascinujúcimi výhľadmi a históriou, ktorá nesie prekvapivé množstvo ranokresťanských stôp. Spoznáte hlavné mesto Addis Abeba a Centrum Misrach. Cestou ku zdravotnému stredisku Walga objavíte prírodné krásy ako jazero Langano, národný park Abiyata-Shala alebo pohorie Guraghe.

Máj/jún 2023: Tanzánia
Tanzánia so svojou savanou a horským masívom Kilimandžáro uchváti každého milovníka prírody. Jej zvernice patria k najkrajším v Afrike. Objavíme národný park Serengeti a jazero Tanganika, spoznáme ale aj rôznorodé projekty Misie na Níle: mierová práca, poľnohospodárske vzdelávacie centrum Burega, konžské školské centrum.

3D namiesto 2D
Beatrice Hauser, ktorá pracuje najmä v prednáškovej službe, investuje do organizácie týchto ciest veľa času aj srdca. Čo ju k tomu motivuje?

„Pri mojich prezentáciách si často želám, aby zážitky, ktoré sprostredkúvam, neboli len vo formáte 2D. Na takomto výlete je to možné, lebo zažijeme krajinu na vlastnej koži. Vďaka tomu si môžeme oveľa lepšie predstaviť, čo naši vyslaní a lokálni spolupracovníci denne zažívajú.“

Takže, čo Vy na to – uvidíme sa čoskoro v Afrike?

Viac informácií o našich skupinových cestách nájdete TUTU.