Lepšia starostlivosť pre najmenších

Lepšia starostlivosť pre najmenších

Nová detská jednotka intenzívnej starostlivosti a nová zubná ambulancia

Už niekoľko rokov pracujeme na rozširovaní malej nemocnice o druhú budovu. Postupne, po etapách, uvádzame do prevádzky jednotlivé poschodia s rôznymi oddeleniami. Už dlhšie je otvorená aj priestranná materská škola pre deti spolupracovníkov, kde je o ne s láskou a profesionálne postarané.

Pred časom bola dokončená aj komplet vynovená zubná ambulancia a nová detská jednotka intenzívnej starostlivosti, keďže tá pôvodná už bola nedostatočná. Chýbali nám ešte potrebné povolenia od úradov. O to väčšia bola naša radosť, keď sme v máji držali v rukách dlho očakávané dokumenty.

Nová detská jednotka intenzívnej starostlivosti je od júna v plnej prevádzke. Teraz máme k dispozícii dvanásť miest pre predčasne narodené alebo choré deti. Na rozdiel od starej jednotky, ktorá už bola príliš malá, môže personál dnes pracovať v optimálnych podmienkach.

 

Spoľahlivé miesto prvého kontaktu pre chorých

Nemocnica, ktorá od roku 2006 funguje v jednom z najchudobnejších egyptských miest, je pre tunajších obyvateľov neodmysliteľným miestom prvého kontaktu zdravotnej starostlivosti – najmä v posledných mesiacoch, keď boli iné nemocnice kvôli korone zatvorené. Podobne ako nemocnice vo Švajčiarsku a v Nemecku, bojuje aj táto nemocnica s nízkym počtom pacientov, pretože mnohí ľudia zo strachu pred koronou vyhľadajú lekársku pomoc len v núdzových prípadoch. To vedie k značne menším príjmom, čo je pre Misiu na Níle ako prevádzkovateľa projektu veľkou výzvou.