Etiópia

Etiópia

V Etiópii prevádzkuje Misia na Níle od roku 1982 vzdelávacie centrum Misrach. Telesne postihnutí ľudia sa tu môžu vyučiť krajčírstvu, stolárstvu, optike alebo viazaniu kief. Často tu po prvýkrát v živote pocítia, že sú napriek svojmu postihnutiu prijímaní ako plnohodnotné bytosti.

Od roku 1986 prevádzkuje Misia na Níle v tejto krajine kliniku Walga. Vďaka jej dobrej povesti ju vyhľadávajú aj mnohí chorí alebo zranení z okolitých regiónov. Pracovníci kliniky si dávajú záležať na tom, aby bolo o každú pacientku a každého pacienta postarané s rešpektom a úctou. V roku 2021 sa podarilo Misii na Níle zadovážiť pre túto kliniku sanitné vozidlo.

Od roku 2018 funguje v rámci kliniky Walga centrum Tsigereda, kde nachádzajú útočisko mladé, neželane tehotné ženy. Počas šiestich mesiacov po pôrode sa tu učia starostlivosti o dieťa, vedeniu domácnosti, ručným prácam a dostáva sa im aj biblického vyučovania. Súčasťou projektu sú letné kurzy pre dospievajúce dievčatá a vyučovanie na školách v regióne – aby k neželanému tehotenstvu dochádzalo pokiaľ možno čo najmenej.

Ďalším projektom Misie na Níle v Etiópii je poľnohospodársky vzdelávací projekt Nono, ktorý funguje od roku 2003. Vďaka odborníkovi na poľnohospodárstvo je maloroľníkom v oblasti Nono umožnený komplexný rozvoj.