Renovácia školy Adi Quala

Renovácia školy Adi Quala

Už takmer 60 rokov podporujeme školu Adi Quala (Eritrea), ktorú navštevuje okolo 900 žiačok a žiakov od prvej po ôsmu triedu. Jej múry sa už drobia, podlaha má praskliny a diery, toalety sú v zlom stave – rekonštrukcia je nevyhnutná. Eritrejskí odborníci práve vypracovali projekt.

Jednoduché prostriedky, no zapálené srdcia
Tisíce detí získali počas uplynulých desaťročí na misijnej škole dobrý základ do úspešného života. Učiteľky a učitelia síce pracujú s najjednoduchšími prostriedkami, investujú však svoje nadšenie, aby svojim chránencom umožnili dobré vzdelanie. A tak napríklad kreslia na steny mapy alebo ľudské orgány, pretože nemajú k dispozícii žiadnu premietaciu techniku.

Učiteľky a učitelia v Adi Quala sú nútení improvizovať a byť kreatívni, lebo v Eritrei je nedostatok takmer všetkého. Ich veľká angažovanosť a láska k deťom držia školu pri živote. V určitom okamihu však už provizórne riešenia nestačia. Preto by sme chceli odstrániť tie najnutnejšie nedostatky.

Najlepšie urobíte, ak sa na školu pozriete sami – naše krátke dvojminútové video vám dá možnosť nahliadnuť do rušnej prevádzky školy.

Váš dar má veľký účinok
Náklady na renováciu vo výške 92.000 Eur sú vzhľadom na rozsah prác síce skromné, pre náš rozpočet je to však výzva. Chceli by ste nás pri rekonštrukcii školy Adi Quala podporiť?

  • Sumou 45 Eur umožníte opraviť a vymaľovať 10m2 stien alebo stropov vo vnútorných priestoroch.
  • Sumou 92 Eur prispejete k vynoveniu a rozšíreniu sanitárneho zariadenia.
  • Suma 230 Eur postačí na opravu 6m2 silne poškodenej kamennej dlažby na chodbách.

 

Ak máte záujem podporiť nás, tu nájdete potrebné informácie: Podporte nás, Kontakty

 

„Bez školy by som neprežil.“
„Moja matka zomrela, keď som bol ešte malý. Môj otec bol vojak, takže som vyrastal u mojej nevlastnej matky. Po piatej triede nebola v mojej dedine žiadna ďalšia možnosť vzdelávania. Kráčať denne 8 km do školy Adi Quala a potom naspäť, to bolo pre mňa kvôli môjmu pohybovému postihnutiu nemožné. Začali ma trápiť depresie, nevidel som v živote žiaden zmysel, dokonca som pomýšľal na samovraždu. Ale jeden strýko ma priviedol do školského internátu misijnej školy. To zmenilo môj život od základov. Dnes pracujem ako skladník v tejto škole. Angažujem sa ale aj ako vedúci mládeže a diakon v cirkvi, aby som iným ďalej odovzdával dobrú správu.“

E. C., internátny žiak v Adi Quala od roku 2006 do 2012

 

31. mája 2021: Online prednáška o škole Adi Quala (v nemčine)
Chcete sa dozvedieť viac o našej práci v Eritrei? 31. mája, o 20.00h , pre vás Beatrice Hauser a Mathias Rellstab pripravili online prednášku o misijnej škole Adi Quala. Môžete sa jej zúčastniť v pohodlí domova. V prípade záujmu píšte (v nemčine) na emali: b.hauser@nilemail.org

Ponuku ďalších online akcií v nemčine nájdete na švajčiarskej webovej stránke v sekcii: Agenda.