15.10.: Živé vysielanie o centre Panzi

15.10.: Živé vysielanie o centre Panzi

V Demokratickej republike Kongochaos a násilie na dennom poriadku. Bieda je obrovská. Obzvlášť mladí ľudia, ktorí nevidia pred sebou žiadnu perspektívu, sa pripájajú k zločineckým skupinám alebo vedú biedny život v prostitúcii.

Centrum Panzi v meste Bukavu, ktoré je podporované Misiou na Níle, ponúka mladým mužom a ženám východisko: vyučenie sa za stolára alebo krajčírku vytvorí základ pre zmysluplný a dôstojný život s nádejou.

Markus Fischer (riaditeľ misie) a Michael Kümin (vedúci administratívy) boli v centre Panzi na krátkej návšteve. Ako sa darí ľuďom vo východnom Kongu v čase, kedy okrem všetkých ostatných problémov prináša dodatočné trápenie ešte aj pandémia covidu? Akú pomoc môže týmto ľuďom ponúknuť centrum Panzi?

V piatok, 15. októbra 2021, o 20.00 hod. budú Markus Fischer a Michael Kümin informovať o svojich dojmoch a zážitkoch. Môžete byť pri tom v pohodlí svojho domova: postačí počítač alebo smartfón a internet.

Po online živom vysielaní, ktoré bude trvať maximálne jednu hodinu, radi zodpovieme Vaše otázky.

 

Ak ovládate nemčinu, na tomto odkaze sa môžete v piatok, 15. októbra, od 19.45 hod. pripojiť k vysielaniu:

– zúčastniť sa vysielania

(alebo sa môžete pripojiť cez originálnu pozvánku na švajčiarskej webovej stránke mn-international.org)

Ak program „Microsoft Teams“ nemáte na Vašom počítači alebo smartfóne nainštalovaný, odporúčame Vám, aby ste si ho ešte pred vysielaním stiahli zdarma na tomto odkaze:

– stiahnuť Microsoft Teams

Kontakt v prípade otázok týkajúcich sa vysielania:

info@mn-international.org | +41 44 767 90 90

Vyučovanie žien v centre Panzi